Karayolu Taşımacılığı | Cmh Lojistik - Mersin - TURKEY

Karayolu Taşımacılığı

Karayolu Taşımacılığı

Karayolu Taşımacılığı

Karayolu taşımacılığı, eskiden beri en çok tercih edilen taşımacılık yöntemlerinden birisidir. Çoğu sektöre ait yüklerin güvenli bir şekilde taşınmasına olanak sağlayan karayolu nakliye, istenilen zaman dilimlerinde yük taşınmasına da olanak sağlar.

Karayolu Taşımacılığı Neden Tercih Edilir?
Karayolu taşımacılığı, lojistik anlamda en çok tercih edilen ve taşımacılığın temelini oluşturan bir taşımacılık yöntemidir. Yük taşınmasında hedeften hedefe tamamen karayolu alt yapısı kullanılır. Ekonomik olmasının yanı sıra herhangi bir aktarım yapmadan yüklerin hedefe güvenli bir şekilde ulaştırılması sağlanır.

Karayolu taşımacılığı, özellikle kısa mesafeli yerlerde daha hızlı ve güvenli bir seçenektir. Diğer taşıma alternatiflerine oranla daha da ekonomik olmaktadır.

Karayolu Taşımacılığında Avantajlar
Karayolu nakliye, eskiden olduğu gibi günümüzde de sıklıkla tercih edilir. Yük taşımacılığında farklı alternatiflerin olmasına rağmen halen daha bu sıklıkla tercih edilmesi, sunmuş olduğu birçok avantajdan kaynaklanmaktadır.

Karayolu Lojistik Kısa Mesafeler İçin İdealdir

Karayolu taşımacılığı, özellikle kısa mesafe taşımacılık için idealdir. Kısa mesafelerde herhangi bir ek sürecin olmaması ve diğer alternatiflere göre daha ekonomik olması sıklıkla tercih edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca diğer alternatiflerine göre daha hızlı olmaktadır.

Kapıdan Kapıya Teslimat

Karayolu taşımacılığının diğer bir pozitif yönü, taşınacak yükün kapıdan alınıp hedefe kadar herhangi bir ek süreç olmadan taşınabilmesidir. Bu sayede her iki taraf için de süreç rahatlıkla takip edilmektedir ve daha pratik olmaktadır.

Taşıma sırasında aralarda herhangi bir ek sürecin olmaması, operasyonel anlamda verimi artırmaktadır. Ayrıca yük, taşıma sürecinde neredeyse tekrar dokunulmadan hedefe varmaktadır.

İstenilen Zaman Diliminin Tercih Edilebilmesi

Karayolu taşımacılığı, istenilen zamanlarda hizmet verebilmektedir. Bu sayede taşınacak olan yük istenilen zamanda yola çıkmaktadır ve istenilen zamanda hedefe ulaşabilmektedir. Karayolu nakliyede hedefe ulaşma zamanı ise ortalama zamanlar dikkate alındığında çok istisnai bir durum olmadığı sürece sapmamaktadır.

Karayolu Taşımacılık ile Farklı Noktalara Teslimat İmkânı
Karayolu taşımacılığının sunduğu en kullanılabilir avantajlardan birisi de yükün farklı farklı noktalara teslimatının yapılabilmesidir. Bu sayede göndericiler, tek seferde birçok noktaya teslimat fırsatı elde etmektedir ve bu da maliyeti doğrudan etkileyen bir unsurdur.

Farklı Hacimli Yüklerin Taşınabilmesi

Yüklemeler sırasında farklı hacimli yükler, çoğunlukla sorun oluşturabilmektedir. Fakat karayolu taşımacılığında bu durum rahatlıkla ele alınarak, istenildiği şekilde yükleme yapılabilmektedir. Bu sayede de taşınacak olan yükün çeşitliliği artmaktadır.

Aksakların Daha Az Olması ve Düşük Hasar Riski

Diğer taşımacılık dallarında karayolu taşımacılığına göre, yükün taşınma süreçlerinde oluşabilecek aksaklıklar, her zaman yönünden hem de hasar yönünden sorunlara sebep olabilmektedir. Bu noktada karayolu taşımacılığında bu durum daha düşük olmaktadır. Karayolunda kaza oranları daha yüksek olsa da yük taşımacılığı yapan araçların bu kazalara karışma oranı oldukça düşüktür. Karayolu nakliyede yükün çıkış ve varış sürelerinde de alternatiflerine oranla daha az aksaklık olmaktadır.